AÖF diploması ne zaman verilir?

aöf diploma ne zaman verilir
Açık Öğretim Fakültesi Diploması (AÖF Diploması) ne zaman verilir, nerede ve nasıl verilir sorularının cevabı;

 

AÖF Diploması, tüm sınav sonuçları internet aracılığı ile açıklandıktan sonra(staj sorumluluğu olan öğrencilerin stajlarını bitirdiğini belgeledikten, laboratuvar uygulaması olan öğrencilerin laboratuvar çalışmasını bitirdikten) 20 gün içerisinde hazırlanarak mezun olmaya hak kazanmış öğrencilerin bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir.

Mezun öğrenciler bağlı oldukları AÖF bürolarına bizzat kendileri öğrenci kimlik karıyla başvurabilir veya yasal vekilleri imza karşılığında alabilirler.

Fakülteye öğretim gideri ve öğrenim borcu olan öğrencilerin diplomaları ücretlerini ödemediği sürece verilmemektedir.

aöf diploma ne zaman verilir

Bu durumların dışında hiç kimseye diploması verilmez. Diplomalar öğrencinin adresine veya istediği resmi kurumlara  gönderilmez. AÖF büroları arasında diploma gönderme işlemi yapılmamakta ve mezunlara diplomanın aslı verildiğinden onaylı fotokopileri verilmemektedir.

Diplomalar sınav sonucundan kısa süre içerisinde gerekli bürolara iletildiği için öğrencilere geçici diploma belgesi verilmemektedir. Bu yüzden mezun olmuş kişiler dekanlık, merkez büro veya bağlı olduğu bürolara diploma dışı herhangi bir mezun belgesi almak için başvurmamalıdır.

Diplomalar düzenlendikten sonra bağlı olduğunuz büroya gidip kimlik bilgilerinizi kontrol etmeyi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) unutmayınız. Mezuniyet tarihinden sonra kimlik bilgilerinde bir değişiklik olması halinde yeni bir diploma basılmamaktadır.

 

AÖF Diploması Sorgulama

AÖF Sınav Sonuçları

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.