Bebeklere Bıldırcın Yumurtası Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Bıldırcın Yumurtası Ne Zaman Verilir?

Çok faydalı bir besin olan bıldırcın yumurtası için anne babalar “bebeklere bıldırcın yumurtası verilir mi?” ya da “bebeklere bıldırcın yumurtası faydaları nelerdir?” gibi sorular sormaktadır. Ebeveynler için çocuklarını sağlıklı bir şekilde beslemek ve onları korumak fazlasıyla önem taşır. Bu yüzden bebeklere bıldırcın yumurtası faydaları nelermiş gelin hep birlikte bakalım.

Bebeğime Ne Zaman Bıldırcın Yumurtası Vermeliyim?

Tavuk yumurtasından 3 kat daha besleyici olan bıldırcın yumurtası bol miktarda aminoasit içermektedir. Ayrıca tavuk yumurtasından 5 kat daha fazla demir içermektedir. İçerdiği yüksek oranlı vitamin ve mineraller sayesinde bebek ve çocukların gelişimine katkı sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Tavuk yumurtasından daha fazla demir ve B12 vitamini içerdiği için kansızlığa da iyi gelmektedir. Bebeğinizin gelişimi açısından bıldırcın yumurtası çok önemli bir besindir. Ancak uzmanlar, bebeklerin böbreklerinin ve sindirim sisteminin yeterli olgunluğa sahip olmadığı için 2 yaşını geçmemiş bebeklerin bıldırcın yumurtası yememesi gerektiğini söylemektedirler. Bıldırcın yumurtası bebeklerin böbreklerini ve sindirim sistemini fazlasıyla yoracak bir besindir.

Bebeklere Bıldırcın Yumurtası Ne Zaman Verilir?

Bıldırcın Yumurtası Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Bebeğine bıldırcın yumurtası yedirmek isteyen anne babaların akıllarında bebeklere bıldırcın yumurtası çiğ verilir mi ya da bebeklere bıldırcın yumurtası nasıl pişirilir gibi sorular da doğmaktadır. Şunu söylemek gerekir ki bıldırcın yumurtası her ne kadar çok yararlı bir besin olsa da bebeğinizin tam olgunlaşmamış böbreklerine kaldırabileceğinden fazla yük bindirebilir. Bu sebeple bıldırcın yumurtası tüketimini sınırlarsanız daha iyi olacaktır. Eğer bebeğinize bıldırcın yumurtası vermeye karar verdiyseniz, hangi miktarda ve ne sıklıkta kullanacağınıza mutlaka doktorunuza danışarak karar verin. Doktorunuz size bebeğiniz için gereken bıldırcın yumurtası miktarı ve nasıl pişirmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. 

Bıldırcın Yumurtası Besin Değeri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 158 kcal % 7.9
Karbonhidrat 0.4 g % 0.1
Lif 0.0 g % 0.0
Protein 13.1 g % 26.1
Yağ 11.1 g % 17.1
Kolesterol 844.0 mg % 281.3
A Vitamini 156.0 IU % 3.1
C Vitamini 0.0 mg % 0.0
Potasyum 132.0 mg % 3.8
Kalsiyum 64.0 mg % 6.4
Demir 3.6 mg % 20.3

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.