Bebeklere Çağla Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Çağla Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Ne Zaman Çağla Verilir?

Ebeveynler Bebekleri için en organik ve faydalı yiyecek ve içecekleri tercih ederler. Onların fiziksel ve zihinsel gelişimi için doğru besinler kullanılmalıdır. Sebze ve meyvelerde Bebeklerin gelişimi için oldukça önemli besin kaynaklarıdır. Uzmanlar tarafından ilk 6 aydan sonra sebze ve meyve gıdalarına geçmenin gerekli olduğu söylenmektedir. Fakat bazı meyve ve sebzeler 2-3 yaşını doldurmuş olan

Bebeklere verilmesi sağlıkları için daha doğru olmaktadır. Bebeklere Çağla meyvesi de bunlardan biridir. Yeşil görünümü ve ekşi tadı ile oldukça sevilen bir meyve olan Çağla, Bebeklerin yiyebilmesi için en az 2-3 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Çünkü sert ve küçük olmasından dolayı Bebeklerin boğazına kaçmasına neden olabilmektedir. 

Bebeklere Çağla Ne Zaman Verilir?

Çağlanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

B, C ve E vitaminlerini içerisinde barındıran Çağla, aynı zamanda protein, demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve selenyum elementlerini de içerisinde barındıran oldukça zengin vitamin ve minerale sahip bir gıdadır. Oldukça faydalı bir besin kaynağı olan Çağla sindirim sistemini dengelemesinin yanında iltihaba sebep olan proteinlerin azaltılmasında da oldukça faydalı bir besindir. Pek çok zararı bulunmayan Çağlanın, ekşi ve asitli yapısı nedeni ile fazla tüketildiğinde mideye zarar vermektedir. Bunların haricinde yine fazla tüketildiğinde sindirim sistemini çalıştırılmasından dolayı ishal gibi zararlı yönleri vardır. Olgunlaşınca kayısı meyvesi haline gelen Çağla, bebeklerin alerji olmasına da sebep verebilir. 

Çağla Nasıl Tüketilir?

Çağla meyvesi sert bir meyve olmasından ötürü genellikle olduğu gibi tüketilmekte ve tuz ile beraber yenilebilmektedir. Olgunlaşınca kayısı olmasından dolayı bebeklere püre yapılarak yedirilebilir. Ayrıca yoğurt ve diğer meyveler ile karıştırılarak tüketilen bir besin kaynağıdır.

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.