Bebeklere Çilek Ne Zaman Verilir

Bebeklere Ne Zaman Çilek Verilir?

Bebeklere Ne Zaman Çilek Verilir?

Parlak rengi, eşsiz lezzete ve besleyici lif içeriğine sahip olan Çilek, birçok insanın Bebekleri için tercih ettiği bir meyvedir. Oldukça faydaları bulunan Çilek, Bebekler içinde oldukça yarar sağlamaktadır. Fakat birçok ebeveynin kafalarını bebekleri için ne yedirip ne yedirmemesi gerektiğine üzerine çeşitli sorular vardır. Bebeklere Ne Zaman Çilek Verilir? Sorusu da bunların içerisindedir.

Çilek, sağlık için oldukça önemli vitamin ve flavonoid açısından zengin bir besin kaynağıdır. Çilek 6-12 aylık Bebeklere uzmanlarında önermesi üzerine verilebilecek bir besin kaynağıdır. Bebeklere belli miktarda günlük vitamin ve protein kaynağı olarak verilmesi gereken bir meyve olan çileğin faydaları gibi zararları da bulunmaktadır.

Çileğin Bebeklere Yararları ve Zararları

Birçok faydası bulunan çileğin zararları da mevcuttur. Belli bir miktar tüketilmesi durumunda Çilek, B, C ve K, lif, potasyum, magnezyum olarak birçok vitamini sağlamaktadır. Bunların haricinde kabızlık sorunu içinde oldukça doğal bir besin kaynağıdır. 

 Fakat bunların yanı sıra çileğin bebekler üzerindeki zararları ise, fazla yenildiği takdirde şişkinlik gibi birçok rahatsızlık vermesinin yanında Çilek Alerjisi olan bebeklere oldukça kötü sonuçlar verebilmektedir. Vücutta döküntülere ve kızarıklara ve hatta boğaz şişkinliğine neden olarak riskli alerjik reaksiyonlara veya astım gibi hastalıklara neden olmaktadır. Sık görülmese de fazla yenilmesi takdirde oluşturduğu şişkinlik nedeni ile Bebeklerde gaz yapmaya sebep olmaktadır.

Bebeklere Çilek Ne Zaman Verilir

Bebeklere Çilek Tarifi

Çilek, bir meyve olmasından dolayı Bebeklere direkte verilebilir. Bunların haricinde çileği püre haline getirerek Bebekler için daha ideal bir besin kaynağı olarak verilmektedir. Püre haline getirilen Çilek, diğer meyveler ile karıştırılarak daha da zengin besin kaynağı haline getirilebilir.

 

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.