Bebeklere Ejder Meyvesi (Pitaya) Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Ejder Meyvesi (Pitaya) Ne Zaman Verilir?

Ejder meyvesi (Pitaya) ülkemizde üretilmeye, duyulmaya ve araştırılmaya başlanalı çok olmamıştır. Ejder meyvesi yeni bir tropikal meyve türüdür. Anne ve babalar çocukları ve bebekleri için vitamin kaynağı olan meyve ve sebzeleri doğal olarak araştırmaktadırlar. Doğal olarak ebeveynler “Bebekler ejder meyvesi yer mi?” “Bebekler ejder meyvesi  yiyebilir mi?” “Ejder meyvesi bebeklere verilir mi” sorularını sormaktadırlar. Bu makalemizde ejder meyvesi ile ilgili kafanızda oluşan soru işaretlerine yanıt bulmaya çalıştık.

Bebeğim Ejder Meyvesi Yiyebilir Mi?

Ejder Meyvesi, B1, B2, B3, C vitamini ve demir, kalsiyum ve fosfor gibi minerallerin yanı sıra birçok aktif antioksidan açısından zengindir. Ayrıca demir açısından zenginliği ile kırmızı kan oluşumuna destek olur. Ejder meyvesi vücuda çok yararlı bir besindir. Uzmanlarca hamile kalmak isteyen ya da hamile olan kadınların tüketmesi önerilmektedir. Peki faydası dağlığa bu kadar yararlı, faydası saymakla bitmeyen ejder meyvesi bebeklere verilir mi? Gelin bu sorunun cevabına hep birlikte bakalım.

Bebeklere Ejder Meyvesi (Pitaya) Ne Zaman Verilir?

Bebekler Ne Zaman Ejder Meyvesi Yemeye Başlar?

Bebeklerin katı gıdaya geçiş döneminde meyve ve sebzeler oldukça önemlidir. Tükettiği meyve ve sebzeler ile birlikte bebeğinizin bağışıklık sistemi güçlenecek ve hastalıklara karşı korunacaktır. Ancak bebeğiniz için ilk 6 ay anne sütü çok önemlidir ve bu dönemde kesinlikle ek gıda verilmemelidir. Ejder meyvesi bebeklere ne zaman verilir sorusuna gelecek olursak; 10 aylıktan itibaren bebeğinize ejder meyvesi yedirebilirsiniz. Ancak bebeğinize ejder meyvesi yedirmeden önce ezmeli ve püre haline getirmelisiniz. Antioksidanlar bakımından zengin olan ejder meyvesi bebeğinizin hücrelerini koruyarak bağışıklıklarını arttırır. Ejder meyvesi bebeğiniz için çok faydalı bir besindir. Bebeğinizin ejder meyvesi tüketmesi hastalıklara karşı savaşmasında yardımcı olacaktır. 

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.