Bebeklere elma ne zaman ve nasıl verilir?

bebeklere elma verilir mi?

Elma bebekler için oldukça faydalı bir besin olup bir çok tarifte kullanılmaktadır. Rendeden geçirilmiş bir elma uzmanların zaman önerisine göre 6. aydan itibaren bebeklere verilebilir. Rendeden geçirilmiş elmayı bebeğe çay kaşığı ile verebilirsiniz. Elmanın günlük taze ve iyi yıkanmış olmasına anne ve babalar dikkat etmelidir.

Elmanın yararları

Elmalar A, B1, B2 ve C gibi vitaminler bakımından zengindir. Ayrıca çocuğunuzun genel gelişimine yardımcı olan iyot, fosfor, demir ve kalsiyum gibi mineralleri de içerir. Mineraller ve vitaminler, çocuklarda kas dokusu, cilt, organ, kan ve kemik gelişimi için zorunludur.

Elmalar, gözlerde zararlı kimyasallara ve kasların dejenerasyonuna karşı etkili olan antioksidanlar ve bitki besinleri bakımından zengindir. Aynı zamanda astım semptomlarını azaltmada yardımcı olur.

Kötü kolesterolü azaltmada ve iyi kolesterol miktarını artırmada yardımcı olan iyi bir diyet lifi kaynağıdır. Çok fazla kötü kolesterolün varlığı arterleri sertleştirir, kan basıncını arttırır ve felç ve kalp hastalığı riskini artırır. Bu nedenle, bu sorunlardan uzak durmaları için çocuklarınıza çok erken yaşlardan itibaren elma vermeye başlamanız çok önemlidir.

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.