Bebeklere Enginar Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Enginar Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Ne Zaman Enginar Verilir?

Uzmanlar Bebekler için ilk 6 aydan sonra sebze ve meyve tüketimine başlanması gerektiğini tavsiye etmektedirler. Bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişimi için en sağlıklı ve doğal besin kaynakları olan sebze ve meyveler oldukça faydalı ve mineralli besinlerdir. Enginar ise bu besinler gibi faydaları saymakla bitmeyen ve Bebekler için en önemli bir besin kaynağıdır. İlk 6-8 aydan sonra Bebeklere uzmanlarında belirttiği gibi belirli miktarda yedirilebilir. Oldukça sağlıklı bir besin olması ve doyurucu gıda olmasından ötürü Bebekler için kullanılması gereken önemli bir besin kaynağıdır. 

Bebeklere Enginarın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Birçok faydası bulunan Enginarın hem yetişkinlere hem de Bebeklere önerilen zengin mineralli ve vitaminli bir gıda olarak bilinmektedir. Diğer sebzelere oranla daha yüksek protein ve karbonhidrat içeren Enginar, A, D, B6 ve C vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Kabızlık gibi sorunları olan Bebeklere oldukça yarar sağlamaktadır. Düşük yağ içeriği nedeni ile obezite düşmanı olarak da bilinmektedir. Enginar bazı Bebeklere alerji gibi yan etkileri olabilmektedir. Bunların sonucunda kızarıklık, döküntü, kaşıntı ve ağız ile boğazda şişmeye sebep olmaktadır. Aynı zamanda bağırsak gazına ve midede şişkinliğe neden olmaktadır. Böylelikle Bebeklerde gaz gibi olumsuz nedenlere sebep olmaktadır.

Bebeklere Enginar Ne Zaman Verilir?

Bebekler İçin Enginar Tarifi

Enginar, tavuk eti ile ya da sade olarak haşlanıp diğer sebzeler ile karıştırılarak çorbası ya da püresi yapılarak Bebeklere ana yemek, ara soğuk veya başlangıç olarak hazırlanan bir besin olmaktadır.

Enginar Besin Değeri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 22 kcal % 1.1
Karbonhidrat 2.6 g % 0.9
Lif 10.8 g % 43.2
Protein 2.4 g % 4.8
Yağ 0.1 g % 0.2
Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 17.0 IU % 0.3
C Vitamini 8.0 mg % 13.3
Potasyum 350.0 mg % 10.0
Kalsiyum 53.0 mg % 5.3
Demir 1.5 mg % 8.3

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.