Bebeklere Greyfurt Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Greyfurt Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Ne Zaman Greyfurt Verilir?

Bebeğime Greyfurt ne zaman vermeliyim sorusuna geçmeden önce temel bilgiler aktaralım. Özellikle 6,7 ve 8 aylık bebekler için beslenmek son derece önemlidir. Uzmanlar doğumdan itibaren ilk 6 ay anne sütünü önerirken 6 aydan sonra yavaş yavaş anne sütü kesilerek, mamaya geçilmesi önerilmektedir.

Bu süreçte birçok ebeveyn bebeklerinin son derece sağlıklı beslenmesi için çabalar. Meyve ezmeleri ile mama yapar ve bebeklerine yedirirler fakat birçok uzman 1 yaşından küçük bebeklerin narenciye yani, portakal, mandalina ve greyfurt gibi meyvelerin tüketilmesini asla önermez.

Greyfurt Zararlı Mı?

Bu tür meyveler asidik bir yapıya sahip olduğu için, 1 yaşından küçük bebeklere greyfurt meyvesinin ve greyfurt suyunun verilmesi bebekte greyfurt zararlı olabilir.

Bebeklere Greyfurt Ne Zaman Verilir?

Greyfurt Gaz Yapar Mı? Bebeğime Ne Zaman Greyfurt Verebilirim?

Greyfurt 1 yaşından küçük bebekte pişiğe ve gaz oluşumuna sebep olurken, gaz ve pişik görülmese dahi bu meyvelerin son derece asitli olan yapıları sebebiyle bebeklerin son derece hassas olan mideleri oldukça fazla zarar görebilir. Bu sebeple uzmanlar tarafından narenciye ürünlerinin 1 yaşından küçük bebekler için herhangi bir şekilde yedirilmesi asla ama asla önerilmez. 

Bura da düşünmesi gereken ebeveynlerdir. Ebeveynlerin anne sütünü kesip mamaya başlarken ya da meyve yedirmeye başlarken öncelikle bir uzmanla görüşerek o uzmana danışmanları ve o uzmanın tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeleri gerekir.

Greyfurt Faydalı Mı?

Böylelikle, her ne kadar bünyesinde oldukça fazla miktarda C ve A vitamini bulundurması gibi faydaları bulunan greyfurt ürünlerinin 1 yaşından küçük bebeklere verilmemesi gerekir. Birçok uzman doktor bu doğrultuda tavsiye vermektedir. 

Bebeklere Greyfurt Ne Zaman Verilir?

Greyfurt Besin Değerleri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 50 kcal % 2.5
Karbonhidrat 8.9 g % 3.0
Lif 0.6 g % 2.3
Protein 0.6 g % 1.2
Yağ 0.1 g % 0.2
Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 3.0 IU % 0.1
C Vitamini 44.0 mg % 73.3
Potasyum 180.0 mg % 5.1
Kalsiyum 18.0 mg % 1.8
Demir 0.3 mg % 1.9

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.