Bebeklere Hünnap Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Hünnap Ne Zaman Verilir?

Hünnap, Güney Asya’nın doğusuna özgü bir meyvedir. Çekirdekli bu küçük yuvarlak meyve, çalılarda veya büyük çiçekli ağaçlarda büyür. Hünnap meyvesi olgunlaştığında koyu kırmızı veya mordur ve hafif buruşuk bir görünüme sahiptir. Bu küçük meyve daha çok hurma ağacı gibidir ve dünya çapında kırmızı hurma, Kore hurması, Çin hurması ve Hint hurması olarak da bilinir. Polisakkaritler ve flavonoidler gibi besinlerle doludur. Kabızlık gibi gastrointestinal sorunlara faydalı olduğu bilinmektedir. Alternatif tıpta uykuyu iyileştirmek ve kaygıyı azaltmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok yararlı bir meyve olduğu için aileler genellikle hünnap bebeklere verilir mi ve bebeklere hünnap ne zaman verilir gibi sorular sormaktadır. Makalemizde sizler için bu soruları cevaplandırmaya çalıştık.

Bebeklere Hünnap Verilir mi?

Hünnap meyvesi, uykusuzluk ve anksiyete gibi durumları tedavi etmek için alternatif tıpta uzun süredir kullanılmaktadır. Bilimsel araştırmalar, meyvenin sinir, bağışıklık ve sindirim sistemi için etkileyici faydalar sağlayabileceğini göstermektedir. Hünnap meyvesi kalsiyum, potasyum, saponinler, flavonoidler, betulinik asit, A ve C vitaminleri bakımından zengindir. Bu içerik, küçük ağrılardan kronik hastalıklara kadar bir savunma hattı sağlar. Hünnap meyvesinin bu kadar yararlı olması nedeni ile akıllarda bebekler hünnap yer mi sorusu doğmuştur. Bebeklerinizin katı gıdaya geçiş döneminde onlara hünnap meyvesini tattırabilirsiniz.

Bebeklere Hünnap Ne Zaman Verilir?

Hünnap Bebeklere Ne Zaman Verilmelidir?

Hünnap meyvesi hem yetişkinler hem de bebekler için oldukça faydalı bir meyvedir. Antioksidanlar açısından zengin olan hünnap bebeklere kaçıncı ayda verilir? 6. aydan sonra bebeğinizin katı gıdaya geçiş döneminde hünnap meyvesini ezerek bebeğinize yedirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak her besinde olduğu gibi bebeğinizin sağlığını en iyi bilecek kişi doktoru olduğundan, doktorunuza danışmadan bebeğinize hünnap vermemelisiniz. 

Hünnap Besin Değeri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 79 kcal % 4.0
Karbonhidrat 20.2 g % 6.7
Lif 0.0 g % 0.0
Protein 1.2 g % 2.4
Yağ 0.0 g % 0.0
Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 40.0 IU % 0.8
C Vitamini 69.0 mg % 115.0
Potasyum 250.0 mg % 7.1
Kalsiyum 21.0 mg % 2.1
Demir 0.5 mg % 2.7

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.