Bebeklere Kelle Paça Çorbası Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Kelle Paça Çorbası Ne Zaman Verilir?

Kelle paça, besin değeri yüksek bir çorbadır. Yağ ve kolesterol oranı çok yüksek olduğu için özellikle gelişme döneminde çocuklar tarafından içilmelidir. Ancak yetişkinlerin sık tüketilmesi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Dozajında tüketmek her zaman faydalıdır. Kelle paça çorbası soğuk algınlığını atlatmanıza yardımcı olacak bir besindir. Kelle paça çorbasının yararları saymakla bitmeyince aileler “bebeklere kelle paça çorbası verilir mi” ya da “bebeklere kelle paça ne zaman verilir” gibi sorular sormaktadır. Bu yazımızda sizler için kelle paça hakkındaki sorulara yanıt verdik.

Bebeklere Kelle Paça Çorbası Ne Zaman Verilir?

Bebeğime Kelle Paça Çorbası Yedirebilir Miyim?

Kelle paça çorbası vücudumuz için çok yararlı bir besindir. Bebeklere kelle paça faydaları saymakla bitmez. Bağışıklıklarını güçlendirmeye yardımcı olur. İçerisinde yüksek oranda kolesterol bulunduran kelle paça çorbası, yağ miktarının ve kalorisinin de yüksek olması nedeniyle çocukların gelişimine önemli oranda katkıda bulunmaktadır. Omega 3 bakımından zengin olduğu için soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar ile savaşmada çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirmede büyük rol oynar. Bebeğinize gönül rahatlığı ile kelle paça çorbası yedirebilirsiniz.

Bebekler Kelle Paça Çorbası Yemeye Ne Zaman Başlayabilir?

Bebeğiniz 8 aylık olduktan sonra bebeğinize kelle paça çorbası yedirebilirsiniz. Uzmanlar özellikle bebek ve çocukların gelişme döneminde kelle paça çorbası yemelerini tavsiye etmektedir. Kelle paça, bebeğiniz ve çocuğunuzun bağışıklığı güçlendirecek ve büyümesinde katkı sağlayacaktır. Bebeklere kelle paça çorbası tarifi ise oldukça basittir. Tek başına eczane olarak kabul edilen bu çorbayı bebeğiniz için evinizde kısa bir süre zarfında hazırlayabilirsiniz. Kelle paça bebeğinizin gelişimine ve büyümesine oldukça katkı sağlayacak bir çorbadır. Ancak belirtmekte fayda vardır ki fazla tüketimi aşırı kilo alımlarına neden olabilir.

Pişmiş Dana Kellesi Besin Değerleri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 134 kcal % 6.7
Karbonhidrat 0.0 g % 0.0
 Lif 0.0 g % 0.0
Protein 19.0 g % 38.1
Yağ 6.4 g % 9.9
Kolesterol 75.0 mg % 25.0
A Vitamini 1.0 IU % 0.0
C Vitamini 0.0 mg % 0.0
Potasyum 303.0 mg % 8.7
Kalsiyum 14.0 mg % 1.4
Demir 3.1 mg % 17.4

Şunlarıda beğenebilirsiniz

2 Replies to “Bebeklere Kelle Paça Çorbası Ne Zaman Verilir?”

  1. Paça suyunu normal corbaya kariştırarak versem olur mu acaba bebegımın kalbı delık sorun olur mu olmazmı bılmıyrm bu konuda bılen yazsın

  2. Paça suyunu normal corbaya kariştırarak versem olur mu acaba bebegımın kalbı delık sorun olur mu olmazmı bılmıyrm bu konuda bılen yazsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.