Bebeklere Kivi Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Kivi Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Ne Zaman Kivi Verilir?

Ebeveynler Bebekleri için en doğal ve en sağlıklı besinler vererek gelişimine katkı sağlamakla yükümlüdürler. Ve bu durumdan dolayı ilk 6 ay bebeklerini anne sütü ile beslemeleri önerilmektedir. 6 ayın ardından yavaş yavaş bazı sebze ve meyveler ile ek gıdaya geçilmesi gerekmektedir. Bunlardan biri olan Bebeklere Ne Zaman Kivi Verilir? Sorusu ile oldukça karşılaşılmaktadır.

Kivi, oldukça lezzetli bir meyve olmasının yanında sağlık içinde oldukça faydalı bir besindir. İlk 6 ayını doldurmuş olan Bebeklere püre halinde hazırlanarak Bebekler için uygun bir ek gıda özelliğini taşımaktadır.

Bebeklere Kivinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kivi oldukça lif oranı yüksek bir besin kaynağıdır. Bebeklerde sık görülen kabızlık sorununa çözüm olmaktadır. Sindirimi kolaylaştırır ve kalp sağlığını korumada oldukça faydalı bir besindir. Aynı zamanda oldukça yüksek bir C vitamini içermektedir.

 İçerdiği magnezyum ve E vitamini ile Bebekler için sağlıklı bir besindir. Yüksek C vitamini içermesi sayesinde Bebekleri hastalıklara karşı korumaktadır. Kivi tüketimi alerjik yönden oldukça yüksek bir gıdadır. Ekşi olmasından ötürü fazla tüketildiğinde ağızda yaralara veya tahrişe neden olmaktadır. Kivinin Bebeklerde herhangi bir gaz yapma sorunu gözükmemektedir.

Bebeklere Kivi Ne Zaman Verilir?

Bebekler İçin Kivi Tarifi

Bebekler için ek gıdaya başlandığı zaman, Kivi genelde püre haline getirilerek Bebeklere verilmesi daha uygundur. Aynı zamanda kabuğu soyulup Bebeklere olduğu gibi verilerek yedirebilecek bir besin olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda püre haline getirilen Kiviyi diğer meyveler ile veya yoğurt ile karıştırılarak Bebeklere verilebilir.

Kivi Besin Değeri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 63 kcal % 3.1
Karbonhidrat 13.6 g % 4.5
Lif 2.7 g % 10.9
Protein 0.4 g % 0.7
Yağ 0.2 g % 0.3
Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 62.0 IU % 1.2
C Vitamini 60.1 mg % 100.2
Potasyum 297.0 mg % 8.5
Kalsiyum 36.0 mg % 3.6
Demir 0.3 mg % 1.4

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.