Bebeklere Kuru Nane Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Kuru Nane Verilir mi?

Bebeklere Kuru Nane Verilir mi?

Nane her yerde yetişen ve yenilen bir bitkidir. Salatalarda ve yemeklerde çokça tüketilen bir bitkidir. Kuru nane ise yetişmiş nanelerin toplanılıp dallarından tek tek ayrıştırılarak güneşte kurutulması sonucu elde edilir. A ve C vitamini deposu olan bu bitki, sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olur ve baş ağrısına iyi gelmektedir. Grip ve soğuk algınlığı hastalıklarında limonla birlikte tüketilirken solunum yolu hastalıklarında da doğal bir ilaçtır. Kuru nanenin faydaları saymakla bitmeyince ebeveynlerin kafasında da kuru nane bebeklere ne zaman verilir sorusu dolaşmaktadır. Bu makalemizde bebeklere kuru nane hakkındaki sorularınızı yanıtlamaya çalıştık.

Bebeklere Kuru Nane Ne Zaman Verilmeli?

Bebeklere Kuru Nane Ne Zaman Verilmeli?

6 aydan büyük bebeğiniz için nane çayı ya da nane limon çayı tüketimi yapabilirsiniz. Ancak bebeğinize nane çayı vermeden önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Nane çayı bebeklerde gaz sancısını önlemek için çok iyi bilinmekte ve tercih edilmektedir ve bunun için öncelikle bir doktora danışılması gerekmektedir. Nane, bebeğinizdeki gaz ağrılarını azaltarak ve idrara çıkmayı kolaylaştıran sindirim etkisine sahip olabilir. Sakinleştirici etkisi olduğu için bebeğinizin rahatlamasını sağlar. Bu nedenle bebeğinize 6 aylıktan sonra doktorunuzun onayı ile anne sütü ile önce bir doktora danışarak nane verebilirsiniz. 6 aydan büyük bebekler için nane çayı tüketimi uygundur fakat 6 aylık bebeğe kuru nane verilir mi sorusu da ebeveynler için önemlidir. 

Bebeğime Ne Zaman Kuru Nane Verebilirim?

Bebekler 6 aylık olduklarından itibaren eğer doktorları tarafından uygun görülmüşse katı gıdaya geçebilirler. Fakat 6 aylık bebek kuru nane yiyebilir mi? Bebekler ek gıdaya geçiş döneminden itibaren kuru nane tüketebilirler. Ancak bunun için öncelikle doktorunuza danışmalı ve ondan bilgi almanız gerekmektedir.

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.