Bebeklere Mandalina Suyu Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Mandalina Suyu Ne Zaman Verilir?

Bebeğime mandalina suyu ne zaman verebilirim?

Önceki yazılarımızda bebeklere mandalina ne zaman verilir ve bebeklere portakal suyu ne zaman verilir bahsetmiştik. Şimdi ise bebeklere ne zaman mandalina suyu verilir ve bebeklere mandalina suyu verilirken nelere dikkat edilmeli onlardan bahsedeceğiz.

Bebeklere Mandalina Ne Zaman Verilmeli?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi narenciye grubunda yer alan ürünlerden başta portakal ve mandalina oldukça alerjik bir besindir. Tatlarının ekşi olması da bebekler tarafından genelde rahatsız edici bir etiketlenmeye neden olmaktadır. C ve A vitamini açısından oldukça faydalı olduğundan, alerjik belirtiler görülmediği taktirde, bir yaşından itibaren bebeklerinize mandalina / portakal suyu vermenizde bir sakınca yoktur.

Bebeğime hangi ölçülerde mandalina suyu vermeliyim?

Verirken şu ölçüleri takip etmeniz önerilir: Öncelikle bebeğiniz tadına nasıl tepki vereceğini ölçmek için çay kaşığıyla başlayın, sonrasında tatlı kaşığına geçin, bebeğinizde herhangi bir alerjik belirti veya tatsal sıkıntı görmediğiniz taktirde, yemek kaşığına sonrasında da kahve fincanına çıkartabilirsiniz miktarını.

Mandalina suyunu bebeğime verirken nelere dikkat etmeliyim?

Dediğimiz gibi alerjik sorunları az miktarlarda vererek gözlemleyebilir daha iyisi ise doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz. Lakin bebeğiniz mandalina suyunun ekşiliğinden şikayetçiyse, mandalinaları sıkmadan önce tadına bakarak sadece tatlı olanları sıkabilir veya bebeğinize verirken ilk başta birazcık sulandırarak verebilirsiniz.

Bebeklere Mandalina Suyu Ne Zaman Verilir?

Mandalina Suyunun faydaları nelerdir?

Mandalina A ve C vitamini açısınıdan zengindir. C vitamini suda eriyen bir vitamin çeşidi olduğundan, idrar yoluyla kolaylıkla atılabilir. A vitamini de yağda eriyen bir vitamin olduğundan, bebeklerin vücudunun ihtiyacı ve yağ oranı doğrultusunda vücut tarafından sindirilir ve fazlası atılır.

1 Su Bardağı (200 ml lik)
Karbonhidrat (g)
20.2
Protein (g)
1
Yağ (g)
0.4
Lif (g)
0.35
Kolesterol (mg)
0
Sodyum (mg)
2
Potasyum (mg)
366
Kalsiyum (mg)
68
Vitamin A (iu)
114
Vitamin C (mg)
36.93
Demir
0.59

 

 

 

 

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.