Bebeklere ne zaman yoğurt verilir? Bebek yoğurt yer mi?

bebek-yogurt

Ebeveynlerin çoğu, bir yaşından küçük bebekler için süt ürünlerinin tavsiye edilmediğini bilir. Yoğurt süt ürünleri olarak kabul edilir ve süt bölümünde bulunurken, onu süt bazlı diğer ürünlerden ayıran bazı özellikleri vardır.

Yoğurtla yaklaşık 6 ay veya daha uzun bir sürede başlamanız önerilir.

Bebeğime Yoğurt Verebilir miyim?

6 Ay veya Daha Sonra
Bebeğinize yoğurt vermeyi düşünürken aceleye gerek yok. Genel gelişmeleri için gerekli olmayan bir unsur olduğu için, daha yeni yürümeye başlayan ve en azından hemen her şeyi yedikleri zamana kadar bekletmek en iyisidir.

Canlı ve Aktif Kültürler
Yetişkinler için yoğurt, sindirime yardımcı olan ve sindirim sistemine probiyotik ekleyen özel enzimler içerir. Bebekler buna ihtiyaç duymaz, çünkü genellikle yetişkinlerin yaşadığı sindirim problemleri yoktur. Yediğimiz işlenmiş yiyecekleri yemiyorlar, içinde fast-food ve önceden paketlenmiş yiyecekler gibi birçok kimyasal madde var. Ayrıca, sistemlerinde iyi bakteri sayısını azaltacak birçok antibiyotik verilmiş olmaları muhtemeldir.

Bebeğinizin yoğurt yemesi gerekmediğinden, onları beslemeniz gerekmez. Bebeğinizi beslemek için minimalist bir yaklaşım benimseyin ve her zaman en üste çıkacaksınız. İlk yıl yoğurttan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bu zamanda, bebeğiniz çoğu yiyeceğin üstesinden gelebilir ve denemelerine ve nasıl sevdiklerini görmelerine izin vermesi iyi olmalıdır.

100 gram Tam Yağlı Sade Yoğurt  Besin Miktarı

Kalori 61
Su% 88
Protein 3.5 g
Karbonhidrat 4.7 g
Şeker 4.7 g
Elyaf 0 g
Yağ 3.3 g

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.