Bebeklere Rezene Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Rezene Ne Zaman Verilir?

Rezene tohumu, kimyon tohumuna benzerlik göstermektedir ancak aroma ve tatları farklıdır. Rezene lezzetli bir ottur ve değişik bir aromaya sahiptir. Bunun yanı sıra rezene alternatif tıpta da çok önemli bir yer tutmaktadır. Bebeklere rezene ne zaman verilmeli? Bebeklere rezene ne kadar verilmeli? Makalemizde bu sorulara yanıt bulabilirsiniz. 

Bebeklere Rezene Çayı Verilir Mi?

Bebeğe rezene ne zaman verilir sorusunun yanı sıra bebeklere rezene çayı ne zaman verilir sorusu da ebeveynlerin kafasını kurcalamaktadır. Rezene çayı bebeklerdeki gaz sorununu gidermenin en doğal ve sağlıklı formülüdür. Hem bebekler için hem de emziren anneler için mucizevi bir etki sunan bu bitki çeşitli sağlık problemlerine de ilaç olmaktadır. bebekler gaz sancılarından dolayı özellikle geceleri çokça ağlamaktadır. Bu dinmek bilmeyen ağlama nöbetleri hem bebeğin hem de anne babasının uykusuz geceler geçirmesine neden olur.  Anne ve babalar bebeklerinin ağlama nöbetlerine karşı kesin bir çözüm olmadığı için bebeklerini nasıl rahatlatacaklarını bilemezler. Rezene çayı bebeklerinizin gaz sancılarından oluşan ağlama nöbetlerine engel olacaktır. Rezene çayı bebeğinizde oluşan gaz problemini azaltma özelliğine sahiptir.

Bebeklere Rezene Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Rezene Çayı Ne Zaman Ve Ne Kadar Verilmelidir?

Rezene çayının bebeklere gaz problemleri konusunda bilinirken akıllarda bebeğe rezene ne kadar verilmeli ve yeni doğana rezene ne kadar verilir soruları oluşmaktadır. Rezene çayı 1 aydan küçük bebeklere verilmemelidir. 1 aydan büyük bebekler için rezene çayı günde 2 ya da 3 kez kullanılmalıdır. Günde 2 kez 1er çay kaşığı olarak yaptığınız rezene çayı bebeğinize zarar vermeyecektir. Rezene çayını bebeklere verebileceğiniz en erken zaman 1 aydır. 1 aydan küçük bebeklere kesinlikle rezene çayı verilmemesi uzmanlarca söylenmektedir.

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.