Bebeklere Tarçın Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Tarçın Ne Zaman Verilir?

Tarçın baharatı tip 2 diyabet hastalığına ve kolesterole iyi gelmektedir. Yetişkinlerin günde yaklaşık 1 çay kaşığı tarçın tüketmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Peki uzmanların yetişkinler için önerdiği bu baharat bebekler için de kullanılabilir mi? Bebeklere tarçın verilir mi? Bebeklere tarçın alerji yapar mı? Bu soruların cevaplarını makalemizde sizler için derledik. Gelin hep birlikte bunlara göz atalım. 

Bebeğime Tarçın Verebilir Miyim?

Tarçın, bebeklerin baharatlara geçişindeki ilk adımı, tadabileceği ilk baharat olabilir. Bebeklerin katı gıdaya geçişinde tarçın bebek mamalarını tatlandırmak için kullanılabilir. Ancak yiyeceklerine çok az miktarda tarçın eklemek en iyisidir. Tarçını fazla kullanmanız durumunda bebeğinizin vücudu mide bulantısı ve ishal ile tepki gösterebilir. Fazla tarçın kullanımı alerjiye de neden olabilir. Bebeklerinizin yiyeceklerine tarçın eklemek için en ideal zaman 6. aydır. 6 aydan itibaren bebeklere tarçınlı yoğurt yedirmeye başlayabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz hem yoğurdun hem de tarçının faydalarına erişebilecektir.

Bebeklere Tarçın Ne Zaman Verilir?

Tarçın Çubukları Bebeğe Verilebilir Mi?

Bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde tarçın çubukları kullanılabilir. Tarçın çubukları kullanımı ile birlikte bebeğinizin diş etinde oluşan ağrımalar azalacak ve ağrılardan dolayı sürekli ağlayan bebeğiniz sakinleşecektir. Tarçının bebeklere faydaları oldukça fazla olduğu için aileler zaman zaman bebeklerde tarçın gaz yapar mı sorusunu da sormaktadır. Bebeğinizin yiyeceklerine serpiştireceğiniz tarçın baharatı miktarı çok az olacağı için tarçının bebeğinizde gaz yapacağı konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Ayrıca ebeveynler bebeklere tarçın çayı verilir mi sorusunu da sormaktadır. Tarçın çayı içerisinde bebekler için fazla miktarda tarçın içermektedir. Tarçın miktarı arttığı için bebeğinize içirdiğiniz tarçın çayı bebeğinizin midesini bulandırabilir ve ishal ve kusmaya neden olabilir. Bu yüzden bebeklere tarçın çayı verilmemesi önerilmektedir.

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.