Bebeklere Vişne Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Vişne Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Ne Zaman Vişne Verilir?

İlk 6 aydan sonra uzmanlar Bebeklere sebze ve meyve verilebilmesi gerektiğini söylemektedirler. Genellikle püre haline getirilerek verilen bu gıdalar Bebeklerin gelişimi için oldukça önemli besinlerdir. Peki en çok sorulardan biri olan Bebeklere Ne Zaman Vişne Verilir? Sorusu ile oldukça karşılaşılmaktadır. Vişne, kırmızı rengi ile Bebeklerin oldukça dikkatini çeken bir meyve olmaktadır. En az 8 ayı doldurmuş olan Bebekler için ideal bir besin kaynağı olarak verilebilir. 

Vişne püre ya da vişne suyu olarak Bebekler için oldukça vitaminli ve mineralli bir besindir. Birçok ebeveynin bebekleri için tercih ettiği vişnenin birçok faydası bulunmasının yanında zararları da vardır.

Vişnenin Bebeklere Faydaları ve Zararları

Zengin vitamin ve mineralli bir besin kaynağı olan Vişne, A ve C vitaminlerinin bol bulunmasının yanında uyku sorunu yaşayan Bebekler için uyku düzenini sağlamak adına kullanılmaktadır. Aynı zamanda kalsiyum, demir, fosfor gibi oldukça zengin mineralli bir meyvedir. Bebeklerin fiziksel gelişimi içinde doğal bir besin kaynağıdır. Pek fazla zararı bulunmayan Vişnenin alerji durumuna karşı Bebeklerde üç gün kuralına dikkat edilerek verilmesi öngörülür. Aynı zamanda karın ağrısı ve ishale neden olabilme durumu vardır. Çok fazla tüketildiği takdirde ise kilo almaya da neden olmaktadır.

Bebeklere Vişne Ne Zaman Verilir?

Bebekler İçin Vişne Nasıl Yenilir?

Vişne çekirdekli bir meyve olmasından dolayı çekirdeği çıkartılarak Bebeklere ebeveyn kontrolü ile verilebilir. Aynı zamanda sulu bir meyve olmasından dolayı Vişne suyu elde edilerek Bebeklere meyve suyu olarak verilmektedir. Püre haline getirilerek yoğurt veya muhallebi içlerine katılarak da Bebekler için bir besin kaynağı haline getirebilir.

Bebekler İçin Vişne Besin Değeri

Besin Değeri 100 gramda % Günlük Değer *
Kalori 333 kcal % 16.6
Karbonhidrat 80.5 g % 26.8
Lif 2.5 g % 10.0
Protein 1.3 g % 2.5
Yağ 0.7 g % 1.1
Kolesterol 0.0 mg % 0.0
A Vitamini 2829.0 IU % 56.6
C Vitamini 19.3 mg % 32.2
Potasyum 376.0 mg % 10.7
Kalsiyum 38.0 mg % 3.8
Demir 0.7 mg % 3.8

 

 

Şunlarıda beğenebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.